Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina - horská turistika a MTB cyklistika, poznávací zájezdy i lyžování a sněžnice

Bosna a Hercegovina - orient uprostřed Evropy. To nejsou jen města a bazary s orientálním zbožím, ale i opuštěné a divoké hory, do kterých se po válce vrací život. Přijmeme pozvání od pohostinných lidí, které se jen stěží odmítá. Budeme putovat lesnatými i travnatými horami a obdivovat téměř nedotčenou přírodu.

S realizací zájezdů do Bosny a Hercegoviny dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Bosna a Hercegovina je otevřená turistům a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Bosny: splnění jedné ze tří podmínek: negativní antigenní nebo PCR test (48 hod), ukončené očkování (14 dní), prodělání Covidu v minulých 6 měsících) (podrobnosti mzv.cz). Pro návrat do ČR je nyní potřeba: antigenní test v Bosně, vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem; po návratu do ČR samoizolace ukončená negativním PCR testem provedeným nejdříve 5. den po návratu; bez samoizolace po dokončeném očkování nebo po prodělání Covidu (ale PCR test nutný).
Bohužel některé země Balkánu, které nejsou členy EU, jsou zařazeny na evropském cestovatelském semaforu dle ECDC do tmavě červené kategorie, a proto pro návrat platí přísnější podmínky. Ale vzhledem k zařazení prvních neunijních zemí (Makedonie, Albánie, Srbsko) mezi "zelené" a nízkému počtu nakažených očekáváme i zařazení Bosny mezi elitní zelné země nejpozději začátkem července a pak bude i návrat do ČR bez jakýchkoli testů a podmínek. Podmínky cestování do zahraničí najdete v tabulce Alpina semafor - kam je možné s námi cestovat.


Zájezdy

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Bosna a Hercegovina na kole

Bosenská pohoří, horské vesničky, Sarajevo, Mostar

Za krásami Bosny a Hercegoviny

Pohodová turistika, balkánská atmosféra, Sarajevo a moře

Bosna a Hercegovina

Přechod Magliče, Bjelašnice a Prenje, moře

Bosna a Hercegovina na sněžnicích

Jednodenní sněžnicové túry v pohoří Bjelašnica a Jahorina nedaleko Sarajeva

Lyžování v Bosně a Hercegovině

Lyžování na olympijských sjezdovkách Jahorina a Bjelašnica

Bosna a Hercegovina na skialpech

Skialpové túry a freeride v pohořích Bjelašnica a Visočica

Podrobnější informace o Bosně a Hercegovině: Bosna a Hercegovina - informace o zemi - počasí, doklady, přejezd hranic, měna, bezpečnost

Pokud jste si nevybrali žádný z našich zájezdů do Bosny a Hercegoviny, vyzkoušejte aktivní dovolenou a zájezdy do dalších balkánských zemí: Černá Hora, Albánie, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko...