Kyrgyzstán

Kyrzyzstán - nekonečné dálky, divoké liduprázdné hory. Bílé louky kvetoucích protěží, ostrý zápach žhnoucího kyzjaku, hukot ledovcových řek, temné dunění praskajících ledovců...
Kyrgyzstán je pravá země pro svobodné cestování. Jedna z mála zemí bývalého SSSR, kam lze cestovat bez vízové povinnosti. Tak už neváhejte!

S realizací zájezdů do Kyrgyzstánu dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Kyrgyzstán je z hlediska Covidu bezpečná a pro turisty otevřená destinace, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Kyrgyzstánu: negativní PCR test (72 hod) (podrobnosti mzv.cz). Při návratu do ČR je třeba: antigenní test v Kyrgyzstánu, vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem; po návratu do ČR samoizolace ukončená negativním PCR testem provedeným nejdříve 5. den po návratu; výjimky z testů i samoizolace po dokončeném očkování nebo po prodělání Covidu. Podmínky cestování do dalších zemí najdete v tabulce Alpina semafor - kam je možné s námi cestovat.


Zájezdy

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Kyrgyzstán - horská turistika

Krajem pasteveckých údolí pod zaledněnými štíty Ťan-Šanu

Zájezdy v uplynulých termínech

Kyrgyzstán - treking v Ťan-Šanu

K jezeru Ala Kol, do NP Ala Archa i do jurt na kumys