Portugalsko

Portugalská republika se nachází na Pyrenejském poloostrově, kde sousedí se Španělskem. V roce 1910 bylo Portugalsko prohlášeno nezávislou republikou. Název Portugalsko pochází z římského označení Portus Cale, ve středověku bylo pozměněno na Portocale, později Portugale.

Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira vás očaruje opravdu nádhernou přírodou a přijdou si zde na své především nadšenci do turistiky. Pobřeží lemují rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. Spousta zajímavých zážitků na vás čeká třeba při pochodech vavřínovým pralesem a hlubokými údolími, jimiž protékají krásné potůčky a říčky, nebo po malebných plošinách, kde se pasou krávy a ovce a kde starousedlíci obdělávají svá pole. Zajímavostí ostrova jsou tzv. Levadas, což jsou zavlažovací kanály, podél kterých lze podnikat krátké i dlouhé procházky.
Pobřeží Madeiry omývá Atlantický oceán. Jeho vody jsou průzračné a celý ostrov je provoněn jeho charakteristickou vůní. Na Madeiře se setkáte s tolika přírodními útvary, že si budete připadat, jako byste procestovali několik zemí najednou.

S realizací zájezdů na Madeiru dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Madeira je z hlediska Covidu bezpečná a pro turisty dlouhodobě otevřená destinace s rozvolněnými opatřeními.
Aktuální povinnosti - vstup na Madeiru: splnění jedné ze tří podmínek - negativní PCR test (72 hod), dokončené očkování, prodělané onemocnění Covid-19 v minulých 6 měsících (veškeré podrobnosti visitmadeira.pt); pro všechny povinné vyplnění elektronického dotazníku. Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Azorské ostrovy jsou takzvaným nejvzdálenějším regionem EU. Jedná se o devět původně vulkanických ostrovů, které vynikají úžasnou krajinou, bohatou faunou a poklidným životem. Jméno Azorským ostrovům dali první mořeplavci, kteří trasu mezi Evropou a Amerikou brázdili při obchodování s Novým světem. Dodnes jsou ostrovy opředeny mnoha legendami. Ta nejznámější říká, že jsou zbytkem Atlantidy - bájného kontinentu, který zničila obrovská přírodní katastrofa. Vědci naopak tvrdí, že právě přírodní katastrofa a mohutné erupce stojí za vznikem těchto ostrovů. Další legenda tvrdí, že ostrovy dostaly jméno podle dravců, kteří tu lítali. Námořníci je považovali za jestřábi (portugalsky „açores“). Jestřábi tu ale nikdy nežili. Pak je tu ještě druhá varianta, ke které se přiklánějí i historici, a sice - že námořníci prostě ostrovy pojmenovali podle modré barvy (portugalsky "azul").
Pro Azory je typická především bujná vegetace s exotickými květinami, tropické ovoce, fascinující vodní svět a zelené hory lákající k turistice. Vulkanická činnost zde vytvořila fascinující scenérie s propadlými krátery, připomínající měsíční krajinu. Hory a poklidná údolí s bujnou vegetací, úžasná jezera v místech sopečných kráterů, vroucí prameny a gejzíry, impozantní vrcholky i tajemné jeskyně - to vše kontrastuje se zdejšími kultivovanými políčky a dává souostroví neopakovatelný krajinný ráz.

S realizací zájezdů na Azorské ostrovy dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Azorské ostrovy jsou z hlediska Covidu bezpečná a pro turisty dlouhodobě otevřená destinace s rozvolněnými opatřeními.
Aktuální povinnosti - vstup na Azorské ostrovy: negativní PCR test - 72 hod (platí výjimky pro plně očkované + 14 dní či prodělané - 6 měsíců), vyplnění elektronického registračního formuláře pro tranzit přes pevninské Portugalsko a elektronického zdravotního formuláře pro vstup na Azory, 4. den zdarma další PCR test na místě (platí předchozí výjimky - podrobnosti visitazores.com). Při návratu do ČR je třeba: antigenní test na Azorských ostrovech; vyplnění elektronického registračního formuláře pro tranzit přes pevninské Portugalsko; vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem; po návratu do ČR samoizolace ukončená negativním PCR testem provedeným nejdříve 5. den po návratu; výjimky z testů i samoizolace po dokončeném očkování nebo po prodělání Covidu.
Podmínky cestování do zahraničí najdete v tabulce Alpina semafor - kam je možné s námi cestovat.

Zájezdy

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial