Turecko

Turecko - zájezdy a aktivní dovolená - hory, horská a vysokohorská turistika

Turecko je nesmírně rozmanitou a pestrou zemí mezi Asií a Evropou. Najdete v něm velké množství starověkých a středověkých historických památek, často v pestré směsici s novodobými panelovými stavbami. V tak rozlehlé a navíc hornaté zemi je samozřejmě obrovské množství krásných míst - bizarní skalní města, solná jezera, hory, sopky, moře... Turecko je v mnoha směrech velmi rozvinutá země s perfektně fungující dopravou, plnými obchody i tržišti a úžasně ochotnými a milými lidmi. Pro nás je nejatraktivnější nádherné pohoří Kačkar a bájná hora Ararat.

S realizací zájezdu do Turecka dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Turecko je otevřeno turistům, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Turecka: splnění jedné ze tří podmínek - negativní PCR test (72 hod), dokončené očkování, prodělané onemocnění Covid-19 v posledních 6 měsících; pro všechny povinné vyplnění elektronického vstupního formuláře; (podrobnosti mzv.cz). Při návratu do ČR je třeba: antigenní test v Turecku, vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem; po návratu do ČR samoizolace ukončená negativním PCR testem provedeným nejdříve 5. den po návratu; výjimky z testů i samoizolace po dokončeném očkování nebo po prodělání Covidu. Podmínky cestování do dalších zemí najdete v tabulce Alpina semafor - kam je možné s námi cestovat.


Zájezdy

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Zájezdy v uplynulých termínech

Turecké hory - Ararat a Kačkar

Výstup na bájný Ararat a přechod pohoří Kačkar