Maroko

Maroko - horská turistika a aktivní dovolená

Maroko je konstituční monarchie ležící na severozápadním cípu afrického kontinentu. Patří k nejbezpečnějším islámským zemím. Maročané jsou velmi zbožní muslimové a návštěvník jejich země musí respektovat určitá pravidla, k nimž patří především zákaz vstupu jinověrců do mešity. Zároveň zde platí: „Host je dar od Alláha a jako s takovým je s ním zacházeno.“

S realizací zájezdu do Maroka dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Maroko se 15.6. otevřelo turistům, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Maroka: negativní PCR test (48 hod) nebo dokončené očkování; vyplnění registračního formuláře; (podrobnosti mzv.cz). Při návratu do ČR je třeba: antigenní test v Maroku, vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem; po návratu do ČR samoizolace ukončená negativním PCR testem provedeným nejdříve 5. den po návratu; výjimky z testů i samoizolace po dokončeném očkování nebo po prodělání Covidu. Podmínky cestování do dalších zemí najdete v tabulce Alpina semafor - kam je možné s námi cestovat.


Zájezdy

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Maroko - Vysoký Atlas

Horská turistika s výstupem na Toubkal, města Marrakéš a Fes a písečné duny Erg Chebbi

Podrobnější informace o Maroku: Maroko - informace o zemi - počasí, doklady, přejezd hranic, měna, bezpečnost