Jezera Solné komory na kole

Cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem

Cykloturistika v překrásné krajině Solné komory, jedné z nejhezčích částí rakouských Alp. Čekají nás nezapomenutelné vyjížďky v okolí poklidných jezer Hallstattersee, Wolfgangsee a Gosausee, v jehož hladině se třpytí ledovcem pokrytý vrchol Dachsteinu. Během jednotlivých etap navštívíme rakouskou historickou perlu Hallstatt zapsanou v UNESCO, císařské lázně Bad Ischl a malebný St. Wolfgang na břehu stejnojmenného jezera.

Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky a cykloturistiky, kteří si rádi užívají jízdu v krásném horském prostředí, v zemi s rozvinutou sítí cyklostezek a volnočasové infrastruktury. Náročnost jednotlivých etap je možno přizpůsobit (délka je do 70 km, převýšení maximálně 750 m). Ubytováni budeme v příjemném hostelu s chutnou polopenzí v městečku Bad Goisern, ideálním výchozím místě cyklostezek v Solné komoře. Dopravu a místo ubytování máme společné s dalšími zájezdy do Solné komory. Na zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

S realizací letních i zimních zájezdů do Rakouska počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek při vjezdu do země nebo při návratu domů zájezdy rušit nebudeme. Rakousko je otevřené turistům, služby, resturace i ubytování fungují - opatření v Rakousku.
Aktuální povinnosti - vstup do Rakouska: splnění jedné ze čtyř podmínek: dokončené očkování, negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), prodělání Covidu (6 měsíců), potvrzení o protilátkách (3 měsíce), výjimku mají děti do 10 let (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR: antigenní test v Rakousku; vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem; po návratu do ČR samoizolace ukončená negativním PCR testem provedeným nejdříve 5. den po návratu; výjimky z testů i samoizolace po dokončeném očkování nebo po prodělání Covidu. Splnění návratových podmínek není při pozemní dopravě kontrolováno.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Ubytování se v Bad Goisern. Od malebného jezera Gosausee (933 m) ležícímu na úpatí Dachsteinu s výhledem na ledovec i samotný vrchol hory pozvolný sjezd k Hallstattskému jezeru a okruh kolem něj včetně prohlídky Hallstattu (možnost návštěvy solných dolů, výjezd lanovkou, ...) (↔ +40 km ↑ +400 m, ↓ +900 m).
  • 3. den: Na kole do lázeňského městečka Bad Ischl, prohlídka jeho památek (měšťanské domy, Císařská vila, ...) a malebnou soutěskou Rettenbachklamm k usedlosti Blaa Alm (902 m) s restaurací a nádhernými výhledy na rozeklaný vrchol hory Loser. Sjezd přes lyžařské středisko k městečku Altausee ležícího u stejnojmenného jezera. Návrat po cyklostezce zpět do Bad Goisern. (↔ 65 km, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
  • 4. den: Etapa k jezeru Wolfgangsee. Přes pastviny obklopené štíty hor do nejromantičtějšího městečka celé Solné komory St. Wolfgang, ležícího na břehu jezera Wolfgangsee. Možnost výjezdu unikátní zubačkou na vrchol Schafberg (1792 m). Lodí přes jezero do vesničky Abersee s pláží vhodnou ke koupání. Pro zájemce možnost prodloužení o výlet do „Mozartovy vesnice“ St. Gilgen (↔ +15 km). Návrat po druhé straně jezera přes Bad Ischl do Bad Goisern. (↔ 65 km, ↑ 350 m, ↓ 350 m)
  • 5. den: Dopolední vyjížďka k jedinečné stezce vysekané ve skále Ewige Wand a na vyhlídku u Berghotelu Predigstuhl (↔ 15 km, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Pro rychlé možnost přídavku údolím Weissenbach k Brunntalalm (↔ +15 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m). V odpoledních hodinách odjezd a návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Zájezdy č. 650, č. 6504, č. 6508, č. 65010 a č. 65015 nemají 3. den programu.

Ubytování

V městečku Bad Goisern ve velmi příjemném hostelu Luise-Wehrenfennig Haus, většinou ve 3-6lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 700 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Některé postele jsou patrové. K dispozici je také wifi a společenská místnost s TV a kulečníkem.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí poslední den snídaní. Snídaně obvykle zahrnuje šunku, sýr, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, kávu, čaj a džus. K večeři se podává polévka a chutné hlavní jídlo. Stravování přes den je z vlastních zásob. Případně lze zakoupit jídlo, teplé či studené nápoje na chatách či v restauracích. Na náměstí v Bad Goisern je také několik příjemných kaváren, pizzerie a vynikající pekárna. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Video z cyklozájezdu Jezera Solné komory z roku 2016 (autor: Monika Bezuchová):


Jezera Solné komory na kole

Jezera Solné komory na kole