Ferraty Solné komory

Sportovní ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Východně od Salzburgu, v severním předhůří Dachsteinu, se rozkládá nádherná alpská krajina, Solná komora, kde se bělostní horští velikáni zrcadlí v temně modrých ledovcových jezerech. Budeme se pohybovat v blízkosti jednoho z nejmalebnějších městeček Rakouska, Hallstattu, které je známé nejen svými solnými doly, ale i bohatými archeologickými nálezy starými až 7000 let. Čeká nás řada středně obtížných zajištěných cest (klettersteigů) u jezera Gosausee s výhledem na vrchol Dachsteinu, na skalách Predigstuhlu, v soutěsce Postalmklamm i nad krásným jezerem Mondsee, díky kterým budeme moci obdivovat krásy zdejší krajiny z monumentálních vápencových stěn a vrcholů.

Náročnost zajištěných cest na této akci je nejčastěji C a D. Polezeme na první pohled hladkými stěnami, hřebínky i komíny a vyzkoušíme si řadu technických pomůcek jako žebříky, lávky či lanové mosty. Průměrná délka túr činí 7 hodin, maximální převýšení pak ve výstupu 600 m a v sestupu 800 m. Akce je určena pro zkušenější lezce, kteří si zde mohou vychutnat všechny středně těžké a těžší ferraty. Zájezdu se mohou zúčastnit také zdatné děti od 15 let v doprovodu zákonného zástupce. Podmínkou je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost. Pokud nemáte s lezením ferrat žádné zkušenosti, můžete je získat na zájezdu Ferraty Solné komory pro začátečníky nebo přímo na ferratové škole. Pro výstup po via ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Ubytováni budeme v hostelu s kvalitní polopenzí. Dopravu a ubytování máme v některých termínech společné s turistickým zájezdem Solná komora, ke kterému je možné se kterýkoliv den přidat, případně s dalšími zájezdy do oblasti Solné komory.

S realizací zájezdů do Rakouska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Rakousko se od 19.5. otevřelo turistům, fungují ubytování a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Rakouska: splnění jedné ze čtyř podmínek: negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), očkování (1. dávka + 22 dní), prodělání Covidu (6 měsíců), potvrzení o protilátkách (3 měsíce), výjimku mají děti do 10 let (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 21 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
 • 2. den: Od jezera Gosausee (930 m) výjezd lanovkou k chatě Gablonzer Hütte (1550 m) a od ní ferratou Donnerkogel Klettersteig (C-D) se čtyřicetimetrovým lanovým žebříkem (lze obejít) na vrchol Grosser Donnerkogel (2054 m) s úžasným kruhovým výhledem. Sestup turistickým chodníkem zpět k chatě a lanovkou k jezeru. (7 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 3. den: Unikátní akční ferrata Postalmklamm (C) vedoucí ve stěnách úzké hluboké soutěsky nad potokem Russbach, s lahůdkami v podobě 4 lanových mostů, přeskok soutěsky v nejužším bodě a další adrenalinové chuťovky. Závěrečný úsek ve skalní stěně je obtížný (D, varianta E), ale je možné ho vynechat a obejít. (7 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m)
 • 4. den: Panoramatická ferrata Drachenwand Klettersteig (C) na vrchol Drachenstein (1060 m) nad jezerem Mondsee (486 m) u obce St. Lorenz. (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 5. den: Různorodá, zpočátku vedoucí jeskyní a posléze vzdušná ferrata Mein Land - Dein Land (C) a ferrata Leadership Klettersteig (C) na vrchol Predigstuhlu (1278 m) s výhledem na ledovec Dachsteinu (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Kolem 14 hod odjezd a návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Zájezd č. 5504, č. 5508 a č. 55014 nemá 4. den programu.
Zájezd č. 5504 je bez nočního přejezdu, jede se mikrobusem, odjezd 18.6. v 6 hod ráno z Brna i Prahy (možný nástup v Českých Budějovicích), návrat do Brna a Prahy před půlnocí. Možno jet vlastní dopravou (sleva). Programové dny jsou přeházené takto: 1. den odpoledne: Mein Land - Dein Land a Leadership, 2. den: Donnerkogel, 3. den: Postalmklamm.

Ubytování

V městečku Bad Goisern ve velmi příjemném hostelu Luise-Wehrenfennig Haus, většinou ve 3-9lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 700 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Některé postele jsou patrové. K dispozici je také wifi a společenská místnost s TV a kulečníkem.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi. Polopenze začíná 2. den večeří a končí poslední den snídaní. Snídaně obvykle zahrnuje šunku, sýr, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, kávu, čaj a džus. K večeři se podává polévka a chutné hlavní jídlo. Stravování přes den je z vlastních zásob. Případně lze zakoupit jídlo, teplé či studené nápoje na horských chatách a v restauracích. Na náměstí v Bad Goisern se nachází také několik příjemných kaváren, vynikající pekárna a pizzerie. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 09.09.2021 - 12.09.2021
 • 4 dny
 • Číslo: 55014
 • 6 800 Kč
 • Rezervace

Video ze zájezdu Ferraty Solné komory 2016 natočili Michal Štěpánek, Robert Ohlídal a Štěpán Rusek, sestříhala Monča Bezuchová:


Ferraty Solné komory

Ferraty Solné komory

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Dolomity - ferraty v okolí Marmolady

Nejvyšší hora Dolomit, Sella, Rosengarten (Itálie)

Ferraty Solné komory pro začátečníky

Lehké ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Lago di Garda - ferraty

Největší italské jezero z ptačí perspektivy (Dolomity)

Maďarsko - ferraty

Netradiční ferraty v krasové oblasti Bakony, víno a termály