Národní parky západní Kanady

To nejlepší ze Skalnatých hor

Kanada, země javorového listu, láká milovníky nedotčené přírody k objevování svých divokých nespoutaných krás. Rozměry Kanady jsou obrovské - omývají ji vlny Pacifiku, Atlantiku i Severního ledového oceánu. Rozlohou je Kanada druhou největší zemí na světě. Pro nás je nejzajímavější její jihozápadní část, především Skalnaté hory (Rocky Mountains neboli Rockies). Poznáme to nejlepší, co nám tato destinace může nabídnout. Uvidíme dechberoucí vodopády, zasněžené vrcholky hor, skalnaté štíty a hřebeny, majestátní ledovce, horské louky, hluboké jehličnaté lesy, malebná údolí, divoké řeky a křišťálově čistá jezera. Při troše štěstí spatříme i zástupce místní fauny - černé medvědy baribaly a medvědy grizzly, losy, jeleny, kojoty či vlky.

Procestujeme provincii Britská Kolumbie a na pár dní zavítáme i za hranici provincie Alberta. Skalnaté hory, patřící k systému amerických Kordiller, jsou součástí světového dědictví UNESCO a představují jednu z nejatraktivnějších oblastí celé Severní Ameriky. Čekají nás túry a výlety v horských NP: Mt. Revelstoke, Glacier, Yoho, Banff, Jasper. Projedeme srdcem pohoří panoramatickou silnicí Icefield Parkway, vyzkoušíme zážitkový rafting na řece Fraser. Zdoláme skalnatý masív Stawamus Chief a při horském výstupu si užijeme vyhlídku na nejvyšší horu kanadských Rockies - velkolepou Mount Robson (3954 m).

Zájezd je zaměřen především na přírodu a objevování jejích krás. Budeme podnikat jednodenní túry i kratší výlety nalehko. Délka denních túr je nejčastěji od 5 hod do 8 hod včetně pauz. Denní převýšení je různorodé, kromě jednoho dne vždy do maximálně 800 m nahoru a totéž dolů. Některé dny si můžete v případě zájmu a dobrého počasí k základní variantě přidávat. Vždy je však možné zvolit lehčí a kratší variantu nebo si zařadit odpočinkový den a túru vynechat. Některé dny si od treků odpočineme a zvolíme program s kratšími výlety či se zastávkami na obdivování krás okolní krajiny. Nocovat budeme ve vlastních stanech v kempech. Pojedeme v malé skupině do 10 cestovatelů.

Předběžný program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy do Kanady, přes Vancouver do města Kelowna. Výjezd z města do kempu.
 • 2. den: Úvodní tranzit a výjezd do NP Mt. Revelstoke: první trek ke krásnému jezeru Miller Lake (1931 m) (5 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m), dle zájmu k další perle Eva Lake (+2 hod, ↑ + 300 m, ↓ +300 m). Tábořiště v Blanket Creek Provincial Park.
 • 3. den: NP Glacier: po stezce Glacier Crest výstup na Perley Rock (2400 m) s fantastickým výhledem na ledovec Illecillewaet Icefield (6 hod, ↑ 1150 m, ↓ 1150 m). Kratší túra k mohutným vodopádům Wapta falls (1,5 hod, ↑ 70 m, ↓ 70 m). Kemp v NP Yoho.
 • 4. den: NP Yoho: monumentální vodopád Takkakaw Falls řítící se z výšky 300 m (2. nejvyšší v Kanadě). Iceline Trail přímo pod ledovcem mezi ledovcovými jezírky s fantastickými výhledy do okolí (7 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m). Skalní most s průrvou Natural Bridge, procházka okolo Emerald Lake. Kemp již v provincii Alberta, u zajímavého města Banff poblíž olympijského Calgary, 3 noci po sobě.
 • 5. den: NP Banff: procházka po pobřeží jezera Lake Moraine obklopeného horskými velikány. Výstup k jezeru Anges Lake (2134 m) a na Big Beehive s vyhlídkou na fantasticky modravé jezero Lake Louise s horským resortem. (4 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
 • 6. den: Celodenní túra v nádherném NP Banff: od jezera Moraine Lake výstup údolím Larch Valley až do vysokého sedla Sentinel Pass (2611 m) s neskutečnými horskými výhledy, poté dolů do rajské doliny Paradise Valley. Pravděpodobně nejkrásnější trek v celých Rockies! (7 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
 • 7. den: Panoramatickou cestou Icefield Parkway na sever. Po cestě možno spatřit to nejlepší, co nám mohou Rockies nabídnout: soutěsku Johnston Canyon s vodopády Lower a Upper Falls, mohutnou horu Castle Mountain, mimořádné jezero Peyto Lake a mnoho jiných přírodních krás, Mitaya Canyon. Tábořiště Thompson Creek.
 • 8. den: Scénická cesta mezi kanadskými poklady dále na sever. Vyhlídka Parker Ridge na ledovec Saskatchewan (2 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Unikátní pohled od Columbia Icefield Centre - ledovec Athabasca Glacier jako na dlani. Vodopády Athabasca Falls, Sunwapta Falls. Okruh okolo jezer Five Lakes (2 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m). Příjezd do střediska Jasper, kemp.
 • 9. den: Lanovkou na výhledový vrchol Whistlers Peak (2470 m) ve slavném NP Jasper, krátký závěrečný výstup (2 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Túra soutěskou Maligne (1,5 hod, ↓ 100 m). Odpočinkový den. Kemp pod Mt. Robson, 2 noci po sobě.
 • 10. den: Výstup okolo krásného jezera Kinney Lake k ohromným vodopádům Emperor Falls. Sestup zpět dolů k řece Fraser (8 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Zdatní až k Berg Lake (1646 m) na skvělou vyhlídku na nejvyšší vrchol kanadských Rockies - zaledněný velikán Mt. Robson (3954 m) (+3 hod, ↑ +100 m, ↓ +100 m).
 • 11.den: Užijeme si středně náročný zážitkový rafting na řece Fraser, vhodný i pro začátečníky. Táboření u jezera Kinbasket Lake. Možnost společného vaření na ohni.
 • 12. den: Delší přejezd do Whistler, jednoho z dějišť zimní olympiády v roce 2010, zastávky na vyhlídkách. Večerní procházka kolem atraktivního olympijského městečka. Kemp 3 noci po sobě.
 • 13. den: Trek k nádherným stupňovitým jezerům Joffre Lakes (1600 m) (4 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m), kochání se.
 • 14. den: Výstup k jezeru Garibaldi Lake (1484 m) s dechberoucími výhledy na okolní štíty. (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
 • 15. den: Squamish trek - výstup na vrchol (655 m) skalnatého masívu Stawamus Chief s úžasnými výhledy do okolí (4 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m). Dojezd do Vancouveru, ubytování. Možnost prohlídky centra Vancouveru - čínská čtvrť, Canada Place, Vancouver Harbour.
 • 16. den: Odlet z Vancouveru.
 • 17. den: Přílet do Prahy.

Nocování

Ve vlastních stanech, 10x v kempech a 3x na jednodušších tábořištích, poslední noc u Vancouveru si odpočineme v hostelu. Jednotlivá stanová místa jsou oddělená od ostatních, jsou pro dva stany a mají lavičky, stolek a ohniště. V kempech jsou pěkná WC, teplá sprcha a je zde možné dobíjet baterie, někde je i wifi na recepci. Tábořiště mají jen suchá WC. Ve dvou kempech nocujeme tři noci po sobě, v jednom kempu dvě noci po sobě, na ostatních místech spíme vždy po jedné noci.

Stravování

Stravování z vlastních zásob, po cestě budeme zastavovat na nákupy. Počítá se s vlastním vařením v kempech a na tábořištích. Plynové kartuše si koupíme na místě. Občas bude možné zajít do fastfoodu. Celkově jsou v Kanadě ceny za jídlo asi o 50 % vyšší než u nás.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Zapůjčeným mikrobusem.

Cestovní doklady a víza: Je potřeba cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do země. Je nutné, aby každý účastník před cestou vyplnil elektronická víza eTA. K vyplnění potřebujete svůj pas a platební kartu. Cena víza je 7 CAD. Víza eTA je vhodné si vyřídit cca 1-2 měsíce před odletem. S vyplněním vám poradíme, podrobnější pokyny vám pošleme s předstihem.

Očkování: Do Kanady není třeba žádné speciální očkování.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.)

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Národní parky západní Kanady

Národní parky západní Kanady

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Nepál - Annapurna trek

Nejoblíbenější trek na světě - okolo Annapuren s noclehy na chatách

Patagonie - až na konec světa

Ikonické horské špice Chile a Argentiny, ledovce a tučňáci

Národní parky Nového Zélandu

NP Tongariro, Abel Tasman, Aspiring, Fiordland a další